סדנאות חוויתיות

כל פעילות שאנו עושים בעצמנו או עם אנשים אחרים היא פעילות שאמורה לייצר אצלנו חוויה ושאכן מייצרת אצלנו חוויה כזאת. אם כך, מה הופך סדנאות חוויתיות לכאלה? ובכן, במונח 'חווייתי' הכוונה היא לאירוע שבו אנו חווים חוויות מיוחדות ויוצאות דופן שאיננו רגילים לחוות ושפעמים רבות איננו יכולים גם לייצר אותן בעצמנו. חוויות אלה הן בדיוק אותן חוויות שנצרבות בראשנו ונותרות בו לאורך שנים ולאורך עשורים שלמים. לפעילויות חווייתיות ישנו ערך מיוחד ויוצא דופן במיוחד כשמדובר בקבוצת אנשים שהקשר ביניהם הוא אלמנט חשוב בהתנהלות היומיומית שלהם. כך למשל, צוות עובדים במקום העבודה יכול להפיק המון ערך מסדנא חווייתית שתסייע לחברי הצוות להכיר את חבריהם בעומקים ובמישורים אישיים שאינם מתקיימים במקום העבודה.

 

איך יוצרים חוויה?

יצירת חוויה היא אומנות שמבוססת על עקרונות מקצועיים מעולם הייעוץ הארגוני והפסיכולוגיה. החוויה נוצרת אצלנו במצבים של יציאה משגרה, של חשיפה ושל רגש. כדי לייצר את המצבים הללו במסגרת סדנאות חוויתיות, ניתן לבצע מגוון פעילויות פיזיות והיתוליות שמעצם הפיזיות שלהן, נוצרים אצלנו רגשות לא שגרתיים. ניתן גם לבצע פעילויות חברתיות בתוך חדר בו כל אחד מהמשתתפים בסדנא חווה חוויה של חשיפה אישית מול כלל חברי הקבוצה. הדוגמא הקלאסית והפשוטה ביותר של חוויה כזאת היא הדוגמא של משחק אמת או חובה. בגיל הילדות המשחק הזה היה נראה לנו מאוד טריוויאלי, אבל גם בגילאים מבוגרים, השתתפות במשחק הפשוט הזה של אמת או חובה, יכול לייצר לנו חוויות יוצאות דופן שיכולות להיחרט בליבנו לאורך עשורים שלמים.

 

אנשי מקצוע העוסקים בתחום ומתמחים בהפקת סדנאות חוויתיות, יודעים לבנות מכלול שלם של פעילויות פיזיות, היתוליות ומנטאליות, שיוצרות ריכוז יוצא דופן של חוויות שאת רובן נזכור לנצח. סדנא כזאת יכולה לתרום מאוד לקבוצות המבקשות להתגבש טוב יותר, ליצור היכרות מעמיקה יותר בין חברי הקבוצה ולאפשר לכל אחד מחברי הקבוצה להביא לידי ביטוי צדדים נוספים שלו, מעבר לצדדים אותם מכירים יתר חברי הקבוצה בשגרה. סדנאות חוויתיות, אם כן, מתאימות מאוד לארגונים, לבתי ספר, למוסדות אבל גם לקבוצות חברתיות פרטיות או קבוצות שמתגבשות סביב תחום עניין ספציפי.

 

חברת פלונטר מתמחה בהפקת סדנאות חוויתיות עם מגוון רחב של פעילויות מבוססות משחק, קרי פעילויות שיוצרות חוויה, ניצחון, הפסד, שותפות, תחרות, התמודדות וכן הלאה. לסדנא חווייתית לעצמכם או לעובדים שלכם, צרו קשר עוד היום עם המומחים של פלונטר בטלפון 072-3944757.