פעילות גיבוש

גיבוש עובדים זה לא עניין של מותרות שאותן יכולות להרשות לעצמן אך ורק החברות הגדולות עם הכיסים העמוקים. גיבוש עובדים הוא צורך הכרחי של כל ארגון, החל מעסק קטן ועד חברה בינלאומית, בכדי להבטיח שהמשאב היקר והחשוב ביותר שעומד לרשותה, נמצא במצבו האופטימלי להשגת מטרות הארגון. גיבוש העובדים יכול להתבצע על בסיס יומיומי בעבודה ולשם כך נדרש מהלך של ייעוץ ארגוני שיבנה סביבה מתאימה לכך, אך מעת לעת חשוב להוציא את העובדים ליום של פעילות גיבוש, יום שבו יוכלו העובדים להכיר את הקולגות שלהם מעט יותר, להכיר אותם במצבי חיים שאינם באים לידי ביטוי במקום העבודה אך נחוצים כל כך ליצירת היכרות אנושית ראויה ולחוות איתם מנעד של רגשות תחרותיים, רגשות של ניצחון, של הפסד ושל הצלחה.

 

מה כוללות סדנאות גיבוש?

סדנאות גיבוש הן למעשה מכלולים של פעילויות גיבוש, שבכל אחת מהן חייבים להיות מוטיבים מגבשים כמו תחרות, אתגר, שייכות לקבוצה, התמודדות, שותפות וכן הלאה. פעילות גיבוש יכולה להתקיים סביב שולחן עם משחק אסטרטגיה או קלפים, והיא יכולה להתקיים במרחב עם פעילות הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים או נסיעה על ג'יפים וטרקטורונים. כל עוד הפעילות מכילה בתוכה את המוטיבים החשובים ליצירת גיבוש, היא יכולה להיחשב כפעילות מתאימה להשגת המטרה. במסגרת סדנאות גיבוש רבות אכן נעשה שילוב של פעילויות פיזיות ופעילויות מנטאליות בכדי לייצר טווח חוויות כמה שיותר רחב ומגוון.

 

למי פונים לצורך עריכת פעילות גיבוש ובכל כמה זמן?

פעילות גיבוש לעובדים וארגונים הוא שירות המוצע על ידי חברות שונות המתמחות בתחום. חברות אלה מציעות שירותי הפקה לאירועים עסקיים, ימי כיף, ימי גיבוש, טיולי חברה וכן הלאה. יחד עם זאת, בבחירת החברה המתאימה, חשוב לוודא כי החברה אוחזת בעיקר ביכולות מעולם הייעוץ הארגוני, מעבר ליכולות הפקה, מרשימות ככל שתהיינה. סדנאות גיבוש אינן נדרשות על בסיס קבוע ובתדירות גבוהה, אבל לפחות אחת לשנה רצוי להוציא את העובדים מהשגרה, לקחת אותם לסביבה שונה ומהנה ולהעניק להם הזדמנות להתגבש עוד מעט, להתחבר זה אל זה במישורים אחרים שאינם זמינים במקום העבודה.

 

חברת פלונטר מציעה מגוון רחב של תכניות, סדנאות ופעילויות מבוססות משחק, לקידום ופיתוח עבודת הצוות בארגון. בכלל זה מציעה החברה סדנאות גיבוש עם פעילות גיבוש ענפה ומגוונת, המבוססת כולה על משחק, תחרות, התמודדות, שותפות ואתגר. לפרטים נוספים על הפעילויות של פלונטר, צרו קשר עוד היום בטלפון 072-3944757.