פעילות גיבוש לחיילים

מדוע פעילות גיבוש לחיילים חשובה?

בכל מסגרת שגרתית ושוחקת, יש ציפייה ליום כיף, או לאירוע מיוחד שיוציא אותנו מהשגרה, ירענן ויוסיף תבלין לחיים. הדברים נכונים על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במסגרת צבאית קשוחה והדוקה. שגרתו של החייל בשירות צבאי נחשבת לעמוסה, עם מעט שעות שינה והם לא מעט עבודה קשה. כל זאת נכון פי כמה בעת שירות מבצעי או קרבי. חיילים בשירות חובה בבסיסים סגורים נמצאים רחוק מהבית וישנים לעיתים שבועות בשטח או בבסיס ללא חופשה בבית. לכן חשוב מאד לדאוג במסגרת הצבאית לרענן את החיילים ולאפשר להם מדי תקופה פעילות חווייתית על מנת לנוח קצת ולמלא את המצברים מחדש. פעילות לחיילים מפחיתה את הדיסטנס בין חיילים ומפקדים, יוצרת חברויות עמוקות יותר ובכך מסייעת לגיבוש שכל כך חשוב במסגרת עצמה.

 

כיצד לבחור פעילות גיבוש מתאימה לחיילים וחיילות

בצבא כמו בכל ארגון אזרחי גדול, מבינים שהמשאב האנושי הוא המשאב החשוב והעיקרי, ויש לעשות את המקסימום האפשרי על מנת לדאוג בטובתו ולטפח אותו. חיילי חובה הם בראש ובראשנה נערים ונערות שהתגייסו לפי חוק גיוס חובה על מנת לתרום מעצמם לטובת מדינת ישראל. פעילות גיבוש לחיילים וחיילות יכולה להיות יום של כיף עם הפעלות מקצועיות מכוונות מטרה ויכולה להיות טיול או סיור עם ערך מוסף. פעילות יכולה להיות קצרה ונקודתית, לעיתים אף בתוך הבסיס, ויכולה להיות במשך מספר ימים, ולכלול טיולים, סיורים מקצועיים וכמובן נופש ומנוחה.

 

סוגי הפעילויות המתאימות לחיילים, לצוותים, לקצינים ומפקדים הם מגוונים. הפעילות תלויה במספר החיילים, בזמן המוקצב לפעילות, במקום – האם זה בתוך הבסיס או בשמורת טבע, במכנה המשותף לקבוצה –  גיל, מין, תפקיד בצבא, בתקציב הנתון וכדומה. לפעילות בחוץ יש יתרונות של יצירת שגרה ותפאורה שונים בתכלית, חיבור לטבע ועוד, לכן פעילות שכוללת יציאה מהבסיס היא עוצמתית וחווייתית יותר.

 

חברות רבות יידעו לתת מענה לפעילויות גיבוש מקצועיות וייעודיות לחיילים. חברת פלונטר מתמחה בהפעלת משחקי חשיבה ומשחקי קופסה מאתגרים, היוצרים חיבור מיוחד וחזק בין המשתתפים. לתיאום סדנה או פעילות גיבוש חווייתית ומאתגרת לחיילים. אנו מזמינים אתכם להיכנס אל אתר החברה ולהתרשם ממגוון האפשרויות המוצעות. לחצו כאן לכניסה אל האתר או צרו קשר בטלפון – 072-3944757