מספר ספק: 0011015343

חברת פלונטר מתמחה בהפעלת תוכניות לפיתוח הון אנושי באמצעות משחקים מאתגרים. החברה פעילה במרחב האזרחי ומספקת שירות כבר למעלה מעשור לחברות המובילות במשק בסדנאות לגיבוש והעשרה ותכניות לפיתוח ארגוני.
בשנים האחרונות אנו מספקים שירות ליחידות צה"ל כספק מורשה של משרד הביטחון, דרך מכרז אטרקציות
אנו מספקים פעילויות באמצעות משחקי חשיבה מאתגרים ומשחקים קבוצתיים אשר מחזקים קשר חברתי ותקשורת בין אישית ומספקים הזדמנות להפגה והעשרה.
פעילויות פלונטר מתקיימות בכל חלקי הארץ, בהתאם לצורך שלכם. ניתן להזמין את הפעילות לבסיס או לשלב בסיור / טיול או נופש.

  • ניתן להזמין את פעילותנו דרך "מאגד רווחה".

ניתן להזמין את פעילותנו דרך "מאגד רווחה" באמצעות וואוצ'ר

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם

הפעילויות שלנו:

אנו מספקים פעילויות באמצעות משחקי חשיבה מאתגרים ומשחקים קבוצתיים אשר מחזקים קשר חברתי ותקשורת בין אישית ומספקים הזדמנות להפגה והעשרה.

פלונטר שטח ​

סדנא שמתנהלת במרחב פתוח בחלוקה לקבוצות של עד 25 משתתפים בקבוצה ומנחה לכל קבוצה. מטרת הפעילות לקדם עבודת צוות, לחזק תקשורת בין אישית ולשפר את יכולת התכנון, החשיבה האסטרטגית וקבלת ההחלטות בקבוצה. משך הפעילות 3 שעות. כולל הפסקה לריענון עם פק"ל קפה ופרי. התכנית בנויה ממשחק פתיחה ובהמשך סבב בין תחנות בכל תחנה משימה קבוצתית מאתגרת ובהמשך ניתוח ועיבוד.​

פלונטר קלאסי ​

פעילות שמשלבת בין המרחב הקבוצתי / משימתי עם משחקים קבוצתיים תחרותיים לבין פעילות כיף נינוחה שמאפשרת הפגה וגיבוש. מבנה הפעילות: חלוקה לקבוצות של עד 25 איש עם מדריך מפלונטר, בחלק הראשון ובחלק השני מתכנסים כולם יחד לפעילות משותפת ללא חלוקה לקבוצות. מתאים לעד 100 איש יחד. מטרות הפעילות: שיפור מיומנויות עבודה בצוות, גיבוש והפגה. הפעילות מתאימה לאולם ממוזג או מרחב נעים ומוצל. ניתן להביא את הפעילות אליכם לבסיס או לשלב אותה במסגרת טיול או נופש יחידה. משך הפעילות: שעתיים.

הפנינג פלונטר ​

פעילות גיבוש וכיף עם מגוון משחקים נהדרים שמתאימים ליחיד, לזוג ולקבוצה. מתאים לאירוע המוני לכל היחידה, או לפלוגה, לנופש יחידה או אירוע עם המשפחות. אנשים משחקים באופן חופשי במגוון משחקים ומדריכי פלונטר עוברים ביניהם, מסבירים מה לעשות, נותנים רמזים ומובילים פעילות סופר כייפית, ללא מסך, אלא ממש אחד עם השני.

פלונטר TEAM

תכנית תהליכית, של 3 מפגשים לשיפור מיומנויות מנהיגות והובלה. התכנית הינה תכנית שטח אשר משלבת בין ייעוץ ארגוני, למשחקי שטח קבוצתיים וסדנת מנהיגות ייחודית. התוכנית מתאימה לקצונה מדרג ביניים ומעלה (מדרגת רב סרן). מטרות התוכנית: חיזוק המיומנויות הבין אישיות, הקניית כלים ניהוליים ושיפור היכולת להתמודד עם מצבים מורכבים ולתפקד באופן יעיל. התוכנית בנויה מ-3 מפגשים, כל מפגש למשך 4 שעות. 2 מפגשים בשטח ואחד בכיתה.

בין לקוחותינו...

ניתן להזמין את פעילותנו דרך "מוקד חינוך" באמצעות וואוצ'ר

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם

סדנה לקידום ההתנהלות במרחב התחרותי

האם אצלך בארגון פועלים במרחב תחרותי? מול מי מתחרים? האם התחרות הינה גם בין בעלי תפקידים בתוך הארגון? מה עושה לך התחרות הזו? תחרות עשויה להיות פורמאלית עם קבוצות מוגדרות וחוקי משחק ברורים וכן יכולה להיות במרחב הבין אישי, באופן לא פורמלי, ללא חוקים ופרסים…בין חברות עסקיות קיימת לרוב תחרות ויש ארגונים שחיים אותה בעצימות גבוהה ומדגישים את הנושא ואת אווירת התחרות בקרב העובדים לעומת ארגונים בהם יש מיקוד פנימי למטרות הארגון ופחות משקל לשדה התחרותי מול הגורמים בחוץ. נהוג לחשוב שהתחרות מקדמת מוטיבציה ומניעה עובדים אך לעיתים העומס ואווירת התחרות בתוך הארגון יוצרים בדיוק את ההיפך, הם גורמים לשחיקה ועומס רגשי, לפעמים משפיעה התחרות לרעה על הקשר בין האנשים בצוות ולאנשים מסויימים היא בכלל לא מתאימה ולא מקדמת אותם לשיפור בהישגים, להיפך, משתקת אותם, מלחיצה ופוגעת בתפקוד.

אנו בפלונטר אוהבים תחרויות, נומר את האמת… אנו מתמחים בהפעלות סדנאות של משחקים ומשחק במקרים רבים מתנהל במרחב תחרותי. אבל לתחרות במשחק יש מרחב ברור – מי נגד מי, חוקי משחק מוגדרים, התחלה אמצע וסוף, איך מנצחים ואיך מפסידים ובעיקר אנו יודעים מראש שזה רק משחק. במרחב העסקי הדברים מתנהלים קצת אחרת ו”המשחק” הופך להיות יותר קשוח. אנו נברר עם המשתתפים מה קורה אצלם בארגון מבחינה זו. איך הם חשים את התחרות. נשחק המון, משחקים תחרותיים כמובן…

נעבד את הכל ויחד עם המשתתפים נעלה את התחרות לפסים מקדמים אפקטיביים.

  1. פלונטר שטח – קצת על הקסם שבשטח פתוח… מפגש עם עמיתים לעבודה בסביבה שונה והיציאה מהמשרד לטבע – שמש, רוח, צבעים, מרחבים וניתוק מהמרחב המוכר, זה כשלעצמו, יוצר התרגשות וציפייה ומאפשר לאנשים להתאוורר פיזית ונפשית.
    אנו מוסיפים לכך פעילות איכותית עם משחקים קבוצתיים מאתגרים ומנחים מעולים. השילוב בין המרכיבים מאפשר לאנשים מפגש נעים ושובר שגרה עם חבריהם לעבודה ויחד עם זאת לגעת בתכנים הקשורים לעבודתם כצוות.
  2. פלונטר בחדר – פעילות שלווה אשר מורכבת גם ממשחק קבוצתי וגם ממשחקים אסטרטגיים מעולים לשניים. מתאים לאירוע חברה, חוג בית, אירועים פרטיים.

חיזוק שיתופי הפעולה בין דרגים שונים ובעלי תפקידים

המפתח להצלחה במרוץ שליחים הוא בהעברה מדויקת של המקל ובתיאום מרבי בין המשתתפים וניתן לתת לכך עוד המון דוגמאות מעולם הספורט. גם בארגון עצמו יש שחקנים שונים על המגרש ועל מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר אנו צריכים להשביח את עבודת הצוות, לחזק את הקשר בין האנשים, שיכירו, שיתחברו, שיגלו רגישות ואכפתיות אחד לשני ובעיקר שילמדו לעבוד כקבוצה מנצחת. איכשהו, מבלי שיתכוונו לכך במקום העבודה / בצוות, לעיתים קורה בדיוק ההיפך, אנשים מנסים להכשיל זה את זה מתוך רגשות שליליים (כעס, קנאה, חשדנות ועוד…) ובמקום שכולם יתנו כתף ויפגינו סולידריות, נוצרים להם מוקדי כוח שונים שפועלים בכיוונים מנוגדים ובהכרח מכשילים את הארגון בדרך להשגת היעדים.

אנו בפלונטר מציעים תכנית אשר תכליתה לקדם בראש ובראשונה את שיתופי הפעולה בין אנשי הצוות קודם כל בחיזוק הקשר הבין אישי, בהכרת האחר מחוץ לשגרת העבודה והשיח המקצועי. בהמשך ניגע גם בתפקידים וממשקים בין בעלי תפקידים, בעבודה קבוצתית וחתירה להצלחה במשימות משותפות עם יעדים ברורים ומטרות מוגדרות. דרכי הפעולה הן משחקים קבוצתיים ותהליך עיבוד המשליך לחיי היום יום של הארגון. הכרות עם מאפייני העבודה של הצוות, זיהוי החוקות והגורמים המעכבים. הטמעת תקשורת מקדמת בין האנשים וחיבור ליעדים מוגדרים ברי השגה.

פיתוח מיזמים חדשים והטמעת תכניות ושינויים בתוך הארגון

ידוע כי לצד שאר האתגרים הניהוליים השונים, ארגון חפץ חיים חייב להשקיע כל העת בפיתוח מיזמים ותוכניות חדשות וכן להניע ולהטמיע בצורה מיטבית שינויים כאלו ואחרים אשר הארגון נדרש להם מעת לעת. כאשר ניגשים לקידום מיזם חדש בארגון חשוב להניע את אותו מיזם במסלול הארוך והבטוח בו אנו מציגים את המיזם בין חברי הצוות ובעלי התפקידים השונים. כאשר אנו משתפים את שאר אנשי הצוות אנו מרוויחים כמה דברים מרכזיים:

  • נותנים לאנשים הזדמנות להגיב ולתרום לחיזוק הרעיון וביסוסו, איש איש מנקודת המבט שלו, ניסיונו והידע המקצועי שהוא מחזיק בו.
  • אנו מקבלים תמונה רחבה וברורה יותר לגבי הרעיון המוצע מכמה נקודות מבט ולא רק מזה ש”מאוהב ברעיון של עצמו…”
  • מעצם הפעולה של שיתוף הצוות והתייעצות, מהנכונות להקשיב לרעיונות השונים אנו זוכים להתגייסות של אנשי הצוות, מחברים אותם ונותנים להם תחושה חיובית שהם שותפים לתהליך ולא נכפה עליהם מהלך של שינוי.

לאור האמור ועל מנת לקדם מיזמים חדשניים ושינויים בארגון אנו מציעים תכנית אשר מבוססת על סדנת לגו. סדנת לגו – L.S.P Lego Serious Play הינה מתודה מבית היוצר של חברת לגו. אנו בצוות פלונטר, עברנו הכשרה והסמכה להנחיית סדנאות אלו בארץ. התכלית של המתודה הינה קידום מיזמים חדשים בארגונים באמצעות בניית מודלים מלגו. בפרקטיקה כל אחד מהמשתתפים בונה מודל מלגו אשר קשור לאותו נושא שמאתגר את החברה ובהמשך המשתתפים מציגים את המודלים, מסבירים את עצמם, את נקודת המבט שלהם והתובנות שלהם לגבי אותו רעיון / מיזם שעומד על הפרק. זה מאפשר להנהלה לקבל זווית רחבה יותר והבנה מעמיקה יותר של הסיכונים וההזדמנויות בתחילת הדרך מחד ומאידך גיסא מאפשר לכל פרט בצוות להרגיש שותף לתהליך ולבוא לידי ביטוי. בליבת התהליך בונים מודל קבוצתי משותף, אשר מורכב על בסיס המודלים האישיים. בשלב זה המשתתפים צריכים לבנות תוך כמה אילוצים והסכמות שיגיעו אליהם כחלק מתהליך העבודה הקבוצתית.

עידוד חשיבה יצירתית בארגון

כל ארגון מורכב מאוסף של אנשים בעלי תכונות וכישורים שונים, כל אחד מהווה משאב, של ידע ומקצוענות בתחומים שונים וכאשר ניגשים לאתגר או מיזם חדש בארגון, חשוב שנשים לנגד עיננו את הכוח הטמון באותו סל משאבים. על מנת למקד ולכוון את כל היכולות, הכישורים והידע המקצועי שנמצא בין העובדים יש צורך בנקיטת עמדה ברורה. בהעברת מסר שאנו פתוחים ומעוניינים להקשיב, ללמוד ולהתפתח כקבוצה שעובדת יחד.

אנו מציעים תכנית שמאפשרת לארגון התבוננות על התנהלותו תוך למידה של הנראטיב והאופן שבו ניגשים באותו ארגון לקידום מיזמים חדשים. אנו מקדמים את עבודת הצוות דרך תרגילים שונים אשר מבוססים על משחקים קבוצתיים אסטרטגיים, עיבוד והטמעת גישה ניהולית אשר מקדמת  ומעודדת אנשים לבוא לידי ביטוי ולהציע רעיונות שונים לפיתוח והתייעלות.