מה מספרים עלינו?

לאורך שנות פעילותנו עברנו באין ספור ישובים לאורכה ולרוחבה של הארץ. פגשנו נופים ואנשים, צעירים ובוגרים. שיחקנו וצחקנו בכיף גדול וכאן אספנו עבורכם קצת מהמחמאות והמילים הטובות מצד הלקוחות.

לכבוד: מר שלמה שרף, גב' סיגל הר-ציון - חברת פלונטר שלמה וסיגל היקרים, הנידון: סוף שבוע אי-דן במלון דן ירושלים ברצוני להודות לכם על שיתוף הפעולה הפורה בהקמת סוף שבוע המיוחד והמורכב שהתקיים בדן ירושלים. סוף השבוע עבר בהצלחה רבה וקיבלנו תגובות חיוביות מאוד מהאורחים. להמשך שיתוף פעולה פורה בעתיד.
יהודה קראוס
רשת מלונות דן
שלמה יקר, ברצוני להודות לך ולצוות המדריכים על פעילות גיבוש מוצלחת שארגנת עבורנו, פעלתם במקצועיות, סבלנות והקשבה לצרכינו, בהכנת פעילות ובמהלך היום עצמו. הייתה חוויה מיוחדת, מעניינת ומגבשת עבור כל המשתתפים.
נטלי לויים
מנהלת משא"ב ומכירות-סניפים - סבון
שלמה ועופר היקרים, ברצוני להודות לכם על שיתוף הפעולה הנהדר לו זכיתי מכם הפסח הזה. אני לא לוקחת עף פעם כמובן מאליו אף פעילות ומכבדת מאוד אנשים היודעים לקחת לתשומת לב ולשנות דברים כדי להתאים לקהל, במיוחד שלנו. הפעילות שלכם נפלאה וסוחפת – הלובי והמעבר שלנו עדים לכם!! מאחלת לנו שיתוף פעולה פורה בהמשך
אירית לרנר
רשת מלונות רימונים
לעופר היקר, תודה על הפעלה מעניינת וברוכה שהעברתם לחברים במכון ויצמן למדע במחלקה לתשתיות למחקר כימי. נהנינו מאוד מהמשחקים המגוונים שהצעתם. הגיוון הרב איפשר לכולם להינות מהמשחקים גם באופן אישי ו/או קולקטיבי. האוירה היתה נעימה צורת הגשת המשחק היתה פתוחה, קלילה ועניינית, מה שגרם לכולם לרצות לקחת חלק. שיתוף הפעולה היה מעבר למצופה. תודה על זמן איכות מהנה וכיפי מלא מחשבה.
דליה מדהלה
מח' לתשתיות למחקר כימי מכון ויצמן למדע
לחג המשק של עין חרוד מאוחד ולציון סוף החופש הזמנו את חברת פלונטר לערב בבריכה. החברה הגיעו עם מגוון רחב של משחקים, עמדת גאגלינג, ומסלולי מיני גולף. הפעילות היתה מקסימה היו מדריכים שהסתובבו כל הזמן בין האנשים ודאגו שהכל בסדר. הפעילות התאימה לכל הגילאים מגילאי הגיל הרך ועד זקני השבט.. המון תודה לעופר שרון על הכל ולצוות המדריכים שהעבירו לנו ערב מלא הנאה וכיף ובעיקר מאתגר. אנחנו מאד נהנו נזמין אתכם שוב!!! מאוד נהנהו מהפעילות שלך בערב יום העצמאות
ורד
בית זית
תודה על הפנינג שמח ומהנה, על שירות אדיב, מקצועי , נכון וגמיש. תבורך. תודה ובהצלחה רבה בכל
אורטל
בית בכפר - רשת דיור מוגן
שלום שלמה, שלומי טוב ומה שלומך? הסדנא היתה מאוד מוצלחת . היתה השתתפות של ילדים והוריהם. והמדריכים עופר ואפרת – הסתובבו והסבירו – חמודים! מקווה להמשך שיתוף פעולה גם בהמשך. תודה וחג אורים שמח!
תמי
בתאריך ה-17/10/13 במסגרת יום גיבוש לשכבת י' בבית הספר ברנקו וייס התוודענו ונהנינו משרותיו של עופר מחברת פלונטר– משחקי חשיבה. ביום זה נהנו ממגוון רחב ומגוון של משחקי חשיבה אשר היוו אתגר והנאה מרובה לתלמידים ולצוות. התרשמנו רבות לאור העובדה כי בחלק בו כל תלמיד עובד לבד, כל תלמידי השכבה שנכחו באותו יום לקחו חלק, השתתפו, התחרו ונהנו. בנוסף להנאה מספקת הפעילות פלטפורמה ללמידה משמעותית. בין השאר חווינו את הבדל בין עבודה יחידנית לעבודת צוות, אסטרטגיות חשיבה ודרך ארץ. ראוי לציון ולשבח, עופר. ביה"ס שלנו קולט לשורותיו, לרוב, נוער נושר. זהו נוער שהעבודה איתו נורא מאתגרת. עופר הצליח בדרכו הנעימה והמתחשבת להגיע לכל הילדים ולגרום להם לקחת חלק פעיל, להשתתף וליהנות. עופר שיבח במקום ובזמן הנכון את התלמידים ושיקף להם נכונה את ההתנהלות שלהם. החברה התאימה את עצמה לגמרי לצרכי הנערים ולצרכי בית הספר. הן מבחינה מנהלתית/ לוגיסטית והן מבחינת דרכי העבודה. החברה גילתה אין סוף סבלנות וסובלנות. לסיכום, אנו ממליצים בחום על שירותיה של חברת פלונטר– משחקי חשיבה ונשמח לספק מידע נוסף אודות שירותי החברה שניתנו לנו. בברכה, צוות ברנקו וייס קריית שמונה.
ניר צבריניצן אשבל
רכז טיולים מנהל ביה"ס
הי עופר אני שוב רוצה להודות לך וגם בשם משפחתי היה לנו כל כך כיף ביום חמישי באנו בציפיות לא גבוהות וכמובן גם לא נמוכות (אחרת לא היינו מזמינים אותך) אבל באנו בציפיות בינוניות לפעילות נחמדה ותו לא והופתענו ממש. היה לנו כל כך כיף. אתה היית מקסים, מלא חן, מלא סבלנות, מלא הומור והפכת את יום הנישואים של הוריי לחוויה משפחתית כיפית, מחברת ומצחיקה. אני מצידי כמובן אמליץ ככל שאוכל אני יודעת אגב , שדודה שלי כבר יחצנה אותך ביום שישי היה להם מפגש ויצו ליום האישה והיא חילקה שם לחברות שלה פליירים שלך וסיפרה עליך.
טלי אלבז
היי עופר בחופשת פסח השתתפתי עם ילדי א"ב (איתם אני עובדת) ביום פעילות של "פלונטר". מתחילת הפעילות ועד סיומה ניתן היה לראות בבירור את הנאת הילדים . הילדים חולקו לקבוצות והפעילות היתה בתחנות, כאשר בכל תחנה הנחה מדריך מ"פלונטר". מבחינתי, זו היתה חוויה גדולה לראות את 50 הילדים בגילאי 6-7, משחקים יחד במשחקים חדשים ומאתגרים, לא מתייאשים ואף רוצים עוד. דרך הפעילות ב"פלונטר" הילדים נחשפו ליכולות חדשות בהן, ואנו המבוגרים העובדים עימם זכינו לראות זאת. הפעילות של "פלונטר" השאירה טעם לעוד, יישר כוח לך ולעובדים איתך! בהצלחה גדולה
רינת שמש
מובילה בשכבת א"ב קיבוץ מגידו
שלמה וכל צוות פלונטר, החגים קצת הרחיקו אותנו מהאירוע החשוב שהיה לנו, אבל אנחנו לא שכחנו לרגע, וכה חשוב לנו לומר תודה. אנא ראו את המכתב המצ"ב, הוא נשלח מהשותפים כולם, מכל הלב.
חן פרץ
קשר- הבית של המשפחות המיוחדות
רציתי להגיד תודה על ההרצאה המרתקת והשיח הייחודי שפתחת בפני הנערים וההורים (הרבים) שבאו. וכן על הסבלנות והגישה הסופר חיובית שגילת. זה ממש לא מובן מאליו, אז תודה גדולה באמת. יאללה שיהיה שפע של הצלחה בהמשך ואשמח שניפגש לשיתופי פעולה נוספים בעתיד.
יונתן
מדריך נוער אחיטוב
לכבוד חברת פלונטר: עופר, שלמה, עדי ושאר חברי צוות פלונטר הנדון: המלצה ותודה ברצוננו להודות על יום גיבוש הפגתי ומהנה למנהל לשירותים חברתיים של עירית כרמיאל. הפעילויות היו חווייתיות והועברו בצורה מקצועית וסוחפת ע"י הצוות המפעיל. גם המקום הפסטורלי על גדות הכנרת והירדן תרמו לתחושה רגועה ונעימה. הטיול בשדות אשדות יעקוב היפים בהנחייתו הנוסטלגית של יונתן אלתר היוותה חיבור לאזור עמק הירדן ע"י שירים וסיפורים ארץ ישראליים. עבורנו, הייתה זו חוויה שורשית ומרתקת. עבודת התיאום והתכנון טרם יום הגיבוש נעשתה בצורה רצינית תוך שיתוף פעולה ומקצועיות, נגישות וזמינות של צוות פלונטר. תודה מכל הלב-
צוות המנהל לשירותים חברתיים
כרמיאל
תודה על פעילות מאתגרת ומעניינת לשכבות ב' – ו' לכ– 800 תלמידים בבית ספרנו. הפעילות נערכה בסדר מופתי, עם מדריכים מקצועיים. תודה לבארי שניצח על כל הפעילות עם הרבה סבלנות והבנה. בברכה,
אסתי בורמן
סגנית ביה"ס "רמז" כפר סבא
הי שלמה, רציתי לאמר תודה על הפעילות המקסימה שערכתם לנו. היה לי כיף לעבוד איתך כבר מהטלפון הראשון ועד ליום האירוע עצמו, המקצועיות, הסבלנות והמענה לכל בקשה הם לא דבר מובן מאליו היה בהחלט מאתגר להעביר פעילות ביום חם שכזה, במקום פתוח ועמדתם באתגר בהצלחה מרובה וגרמתם לכולנו ליהנות מכל רגע. אז שוב תודה רבה על הכל וניפגש שוב בעתיד,
שרון
אשחר - ארגון שרותי חברה ורווחה
שלום רב ! בשישי האחרון 26.07.13 היתה בקיבוצנו פעילות של משחקים מכל הסוגים, משחקי שולחן, חשיבה , משחקים גדולים שפרוסים על מחצלות , מיני גולף , הערב משך את כל הגילאים ונתן מענה לכל הגילאים , ההדרכה הנעימה והטובה המשחקים המגוונים יצרו לנו ערב מעולה !!!
נאווה גל
יד מרדכי – רכזת ועדת תרבות
ביום ראשון 4.08.13 – ערכנו בקיבוץ הפנינג של חברת פלונטר – פעילות כיפית, חוויה מדהימה לכל המשפחה, ההפעלה משכה אליה מגוון רחב של גילאים, אף אחד לא ישב בצד. ממליצה בחום – הפעלה נהדרת לכל המשפחה!!!
לילך גל
רכזת חינוך קיבוץ דפנה
צוות בית חינוך תדהר - עפולה
משרד הרווחה
סאסא סטון קו אור
מועצה אזורית חוף כרמל
מרכז רפואי כרמל

סדנה לקידום ההתנהלות במרחב התחרותי

האם אצלך בארגון פועלים במרחב תחרותי? מול מי מתחרים? האם התחרות הינה גם בין בעלי תפקידים בתוך הארגון? מה עושה לך התחרות הזו? תחרות עשויה להיות פורמאלית עם קבוצות מוגדרות וחוקי משחק ברורים וכן יכולה להיות במרחב הבין אישי, באופן לא פורמלי, ללא חוקים ופרסים…בין חברות עסקיות קיימת לרוב תחרות ויש ארגונים שחיים אותה בעצימות גבוהה ומדגישים את הנושא ואת אווירת התחרות בקרב העובדים לעומת ארגונים בהם יש מיקוד פנימי למטרות הארגון ופחות משקל לשדה התחרותי מול הגורמים בחוץ. נהוג לחשוב שהתחרות מקדמת מוטיבציה ומניעה עובדים אך לעיתים העומס ואווירת התחרות בתוך הארגון יוצרים בדיוק את ההיפך, הם גורמים לשחיקה ועומס רגשי, לפעמים משפיעה התחרות לרעה על הקשר בין האנשים בצוות ולאנשים מסויימים היא בכלל לא מתאימה ולא מקדמת אותם לשיפור בהישגים, להיפך, משתקת אותם, מלחיצה ופוגעת בתפקוד.

אנו בפלונטר אוהבים תחרויות, נומר את האמת… אנו מתמחים בהפעלות סדנאות של משחקים ומשחק במקרים רבים מתנהל במרחב תחרותי. אבל לתחרות במשחק יש מרחב ברור – מי נגד מי, חוקי משחק מוגדרים, התחלה אמצע וסוף, איך מנצחים ואיך מפסידים ובעיקר אנו יודעים מראש שזה רק משחק. במרחב העסקי הדברים מתנהלים קצת אחרת ו”המשחק” הופך להיות יותר קשוח. אנו נברר עם המשתתפים מה קורה אצלם בארגון מבחינה זו. איך הם חשים את התחרות. נשחק המון, משחקים תחרותיים כמובן…

נעבד את הכל ויחד עם המשתתפים נעלה את התחרות לפסים מקדמים אפקטיביים.

  1. פלונטר שטח – קצת על הקסם שבשטח פתוח… מפגש עם עמיתים לעבודה בסביבה שונה והיציאה מהמשרד לטבע – שמש, רוח, צבעים, מרחבים וניתוק מהמרחב המוכר, זה כשלעצמו, יוצר התרגשות וציפייה ומאפשר לאנשים להתאוורר פיזית ונפשית.
    אנו מוסיפים לכך פעילות איכותית עם משחקים קבוצתיים מאתגרים ומנחים מעולים. השילוב בין המרכיבים מאפשר לאנשים מפגש נעים ושובר שגרה עם חבריהם לעבודה ויחד עם זאת לגעת בתכנים הקשורים לעבודתם כצוות.
  2. פלונטר בחדר – פעילות שלווה אשר מורכבת גם ממשחק קבוצתי וגם ממשחקים אסטרטגיים מעולים לשניים. מתאים לאירוע חברה, חוג בית, אירועים פרטיים.

חיזוק שיתופי הפעולה בין דרגים שונים ובעלי תפקידים

המפתח להצלחה במרוץ שליחים הוא בהעברה מדויקת של המקל ובתיאום מרבי בין המשתתפים וניתן לתת לכך עוד המון דוגמאות מעולם הספורט. גם בארגון עצמו יש שחקנים שונים על המגרש ועל מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר אנו צריכים להשביח את עבודת הצוות, לחזק את הקשר בין האנשים, שיכירו, שיתחברו, שיגלו רגישות ואכפתיות אחד לשני ובעיקר שילמדו לעבוד כקבוצה מנצחת. איכשהו, מבלי שיתכוונו לכך במקום העבודה / בצוות, לעיתים קורה בדיוק ההיפך, אנשים מנסים להכשיל זה את זה מתוך רגשות שליליים (כעס, קנאה, חשדנות ועוד…) ובמקום שכולם יתנו כתף ויפגינו סולידריות, נוצרים להם מוקדי כוח שונים שפועלים בכיוונים מנוגדים ובהכרח מכשילים את הארגון בדרך להשגת היעדים.

אנו בפלונטר מציעים תכנית אשר תכליתה לקדם בראש ובראשונה את שיתופי הפעולה בין אנשי הצוות קודם כל בחיזוק הקשר הבין אישי, בהכרת האחר מחוץ לשגרת העבודה והשיח המקצועי. בהמשך ניגע גם בתפקידים וממשקים בין בעלי תפקידים, בעבודה קבוצתית וחתירה להצלחה במשימות משותפות עם יעדים ברורים ומטרות מוגדרות. דרכי הפעולה הן משחקים קבוצתיים ותהליך עיבוד המשליך לחיי היום יום של הארגון. הכרות עם מאפייני העבודה של הצוות, זיהוי החוקות והגורמים המעכבים. הטמעת תקשורת מקדמת בין האנשים וחיבור ליעדים מוגדרים ברי השגה.

פיתוח מיזמים חדשים והטמעת תכניות ושינויים בתוך הארגון

ידוע כי לצד שאר האתגרים הניהוליים השונים, ארגון חפץ חיים חייב להשקיע כל העת בפיתוח מיזמים ותוכניות חדשות וכן להניע ולהטמיע בצורה מיטבית שינויים כאלו ואחרים אשר הארגון נדרש להם מעת לעת. כאשר ניגשים לקידום מיזם חדש בארגון חשוב להניע את אותו מיזם במסלול הארוך והבטוח בו אנו מציגים את המיזם בין חברי הצוות ובעלי התפקידים השונים. כאשר אנו משתפים את שאר אנשי הצוות אנו מרוויחים כמה דברים מרכזיים:

  • נותנים לאנשים הזדמנות להגיב ולתרום לחיזוק הרעיון וביסוסו, איש איש מנקודת המבט שלו, ניסיונו והידע המקצועי שהוא מחזיק בו.
  • אנו מקבלים תמונה רחבה וברורה יותר לגבי הרעיון המוצע מכמה נקודות מבט ולא רק מזה ש”מאוהב ברעיון של עצמו…”
  • מעצם הפעולה של שיתוף הצוות והתייעצות, מהנכונות להקשיב לרעיונות השונים אנו זוכים להתגייסות של אנשי הצוות, מחברים אותם ונותנים להם תחושה חיובית שהם שותפים לתהליך ולא נכפה עליהם מהלך של שינוי.

לאור האמור ועל מנת לקדם מיזמים חדשניים ושינויים בארגון אנו מציעים תכנית אשר מבוססת על סדנת לגו. סדנת לגו – L.S.P Lego Serious Play הינה מתודה מבית היוצר של חברת לגו. אנו בצוות פלונטר, עברנו הכשרה והסמכה להנחיית סדנאות אלו בארץ. התכלית של המתודה הינה קידום מיזמים חדשים בארגונים באמצעות בניית מודלים מלגו. בפרקטיקה כל אחד מהמשתתפים בונה מודל מלגו אשר קשור לאותו נושא שמאתגר את החברה ובהמשך המשתתפים מציגים את המודלים, מסבירים את עצמם, את נקודת המבט שלהם והתובנות שלהם לגבי אותו רעיון / מיזם שעומד על הפרק. זה מאפשר להנהלה לקבל זווית רחבה יותר והבנה מעמיקה יותר של הסיכונים וההזדמנויות בתחילת הדרך מחד ומאידך גיסא מאפשר לכל פרט בצוות להרגיש שותף לתהליך ולבוא לידי ביטוי. בליבת התהליך בונים מודל קבוצתי משותף, אשר מורכב על בסיס המודלים האישיים. בשלב זה המשתתפים צריכים לבנות תוך כמה אילוצים והסכמות שיגיעו אליהם כחלק מתהליך העבודה הקבוצתית.

עידוד חשיבה יצירתית בארגון

כל ארגון מורכב מאוסף של אנשים בעלי תכונות וכישורים שונים, כל אחד מהווה משאב, של ידע ומקצוענות בתחומים שונים וכאשר ניגשים לאתגר או מיזם חדש בארגון, חשוב שנשים לנגד עיננו את הכוח הטמון באותו סל משאבים. על מנת למקד ולכוון את כל היכולות, הכישורים והידע המקצועי שנמצא בין העובדים יש צורך בנקיטת עמדה ברורה. בהעברת מסר שאנו פתוחים ומעוניינים להקשיב, ללמוד ולהתפתח כקבוצה שעובדת יחד.

אנו מציעים תכנית שמאפשרת לארגון התבוננות על התנהלותו תוך למידה של הנראטיב והאופן שבו ניגשים באותו ארגון לקידום מיזמים חדשים. אנו מקדמים את עבודת הצוות דרך תרגילים שונים אשר מבוססים על משחקים קבוצתיים אסטרטגיים, עיבוד והטמעת גישה ניהולית אשר מקדמת  ומעודדת אנשים לבוא לידי ביטוי ולהציע רעיונות שונים לפיתוח והתייעלות.