הסיפור של פלונטר...

הגעת הנה ככל הנראה מתוך חיבה למשחקי חשיבה או משחקים באופן כללי. זה קרה גם לי.

שלום, אני שלמה שרף, נשוי ואב ל-4, מייסד החברה, עובד סוציאלי במקצועי, תואר שני בגרנטולוגיה מאוניברסיטת חיפה. עד פלונטר החיים התעסוקתיים שלי היו שונים לגמרי…. שכיר בשירות הציבורי, עובד סוציאלי, עם תקרת שכר וחובות עד התקרה….

איפה שהוא בדרך פגשתי חבר שרכש חברה שמייבאת משחקי חשיבה לארץ. הוא הראה לי כמה משחקי חשיבה מעץ שאותם הוא מייבא ונדלקתי מיד. משחקים אני אוהב.

קניתי בלי קשר לתקרה מהפסקה הקודמת… קניתי ולא ידעתי מה אעשה בזה. באותה עת עסקתי להשלמת הכנסה בהנחיית קבוצות שונות כפרילנסר, אתם יודעים, התקרה…

החלטתי שאני אשלב את משחקי החשיבה באחד המפגשים, בו עסקנו ביצירתיות בפתרון בעיות. 

אילו היו קבוצות שונות של אנשים ברחבי הארץ אשר מסיבות שונות נמצאים לאורך זמן מחוץ למעגל העבודה. פרוייקט שמומן ע"י המדינה. בקיצור, שילבתי את המשחקים על מנת לעורר דיון סביב ההתמודדות עם קושי והדרכים לגשת לפתרון בעיה (בחיים…)

במפגשים אלו, הופתעתי מהעצמה אשר טמונה במשחקים. המרחב הרגשי שהמשחקים מספקים מתסכול וכעס ועד שמחה, חווית הצלחה ואושר גדול.

זהו, הבנתי שיש כאן משהו ומשם זה הלך והתפתח. כתבתי תכניות לסדנאות של משחקים עבור חברות עסקיות וצוותים, רכשתי משחקים מכסף שלא היה… התחלתי להתנסות, להפעיל אנשים, להביט בעיניהם ולהרגיש אותם. ראיתי איזה צימאון לקשר, למפגש הבין אישי ועד כמה עמוק הצורך בלהרפות קצת משגרת העבודה ועומס חיי היום יום. הוספתי תבלינים שונים, עם טעמים חזקים של קירבה וחברות, מקום לביטוי עצמי שאינו תלוי בהיררכיה הניהולית, בתפקידים פורמליים ובתפקוד השוטף במקום העבודה. הוספתי לתבשיל גם עוצמות של אתגר ותחרות ומרכיבים נוספים. וכך לאט לאט, נסללה הדרך, נבנה מוצר מנצח ואני, אני מצאתי לי ייעוד. פשוט להיות כאן כשצריך, בשבילכם, לשמח ולקרב בין אנשים דרך משחקים.

כך נולד לו פלונטר, הילד החמישי…את העבודה הסוציאלית בשירות הציבורי החלפתי בסטטוס של עצמאי ובמעלה ההר היו פעמים בהם התגעגעתי לתקרת השכר בשירות הציבורי… 

עופר שרוןמאז עברו כמה שנים, העסק גדל, דרכים נוספות נסללו לקהל יעד חדש, הוספתי תכנים וב- 2012 "בא לשכונה בחור חדש…" הצטרף אלי לפלונטר עופר שרון כשותף. עופר איש חינוך מעמק הירדן, חזר אחרי שהות ממושכת בהודו, כשמונה שנים בהן הקים וניהל בהודו ספרייה לתרמילאים, עסק בחילוץ תרמילאים ישראלים נפגעי סמים וחי את החיים. 

פלונטר שינתה ב-2015 סטטוס ועברה להיות חברה בע"מ – פלונטר משחקי חשיבה בע"מ.

החברה צמחה וצומחת. ומדי יום נרקמים להם עוד קשרים אשר מפגישים אותנו עם עוד אנשים, צעירים או מבוגרים, תלמידי כיתות א בבית ספר בדרום הארץ או עובדי חברת היי-טק במרכז, גמלאים במרכז יום לקשיש ומשפחות באירועים קהילתיים. את כולכם אנו פוגשים, לעתים שנה אחרי שנה ודבר אחד לא מפסיק לחמם את ליבי בכל מפגש וסדנה. החיוך והאושר הגדול של אנשים אשר נפרדו לרגע מהמסכים ונפגשו אחד עם השני פנים אל פנים. חברים אני מביט בכם ככה כבר שנים, רואה אתכם סקרנים, דרוכים, קצת מתוסכלים, אבל אז הכל משתחרר, אנחנו מניחים לצרות היום יום והעומסים האישיים ופשוט נכנסים למשחק, עם כל הלב. זה כיף גדול לראות אתכם כך, נרגשים, מאושרים, חברים, מתגלגלים מצחוק ועושים קטעים, עם חברכם לעבודה שהרבה פעמים היחסים איתם טעונים או פשוט מאד ענייניים. מכירים את זה שאתם מכינים משהו טעים, למשל עוגה ואתם מגישים לאדם קרוב ומביטים בפניו לראות אם טעים לו.

כך אני. כשטעים לכם אני מתמוגג מנחת. 

כיום עם גדילתה של החברה אני פחות נמצא בסדנאות והאתגר היה ונשאר להכשיר מנחי סדנאות שיידעו להנחות את הפעילויות השונות ברחבי הארץ ולהביא לאותן תוצאות מוצלחות של מפגשים משמחים ומקדמים לקשר בין אנשים.

פלונטר - פעילות מהנה לצוות המורים בחינם

מקווים לפגוש גם אותך באחת מפעילויות פלונטר

השאר פרטים ונחזור אליך