גיבוש צוות

פעילות גיבוש לצוות

גיבוש עובדים בארגון הוא מרכיב חשוב ומרכזי בכל אסטרטגיה ארגונית. גיבוש צוות הוא לא רק מרכיב חשוב באסטרטגיה הכוללת, אלא מפתח ליצירת יעילות תפקודית של הצוות. בכל ארגון פועלים שורה של צוותים, כשכל צוות אחראי על תחום מסוים לאורך שרשרת הערך של הארגון. הצוות מוגדר כצוות בגלל אופי העבודה הצמודה בין חברי הצוות ועל כן, ישנה חשיבות רבה לכך שחברי הצוות יהיו מחוברים זה לזה, יכירו זה את זה, ידעו לעבוד זה עם זה וגם ייהנו מזה. בכדי להשיג את רמת הגיבוש הנדרשת, ניתן להוציא את הצוות למגוון רחב של משחקי גיבוש לצוות או סדנאות גיבוש לצוות, בהן חווים חברי הצוות את חבריהם בצורה שונה, אנושית וייחודית יותר לעומת החוויה שלהם במקום העבודה.

 

מהם מרכיבי המפתח של פעילות גיבוש צוות?

מן הסתם, שמעתם לא מעט על חברות המוציאות את עובדיהן לטיולים בארץ ובחו"ל ולסדנאות, ימי עיון וימי כיף שונים. בהיבט זה חשוב מאוד להבדיל בין יום כיף ובין יום גיבוש. פעילות גיבוש לצוות חייבת לכלול אלמנטים חשובים כמו תחרות, התמודדות משותפת עם אתגר, חשיפה אישית מול הקבוצה, פעילות יוצרת רגשות וחוויות של ניצחון, הפסד והצלחה, שכן אלו הם אבני הבניין של תהליך גיבוש אנושי.

 

מהן הפעילויות שלהן ניתן לצפות במסגרת סדנאות גיבוש לצוות?

בהתאם למרכיבי המפתח אותם פירטנו לעיל, נבנו שלל משחקי גיבוש לצוות, חלקם פיזיים, חלקם היתוליים וחלקם מנטאליים, בהם באות לידי ביטוי אבני הבניין החשובות של תהליך הגיבוש. פעילויות אלה כוללות משחקים תחרותיים, החל מכדורגל ועד כדורעף, כדור מים, חפש את המטמון או משחקי אסטרטגיה פיזיים ומנטאליים בסגנון הישרדות. היקף הפעילויות וטיבן תלוי מאוד בתקציב שאתם מעמידים לטובת הפעילות, שכן לכל פעילות כזאת יש עלויות שונות והיכולת ליישם אותה תלויה בתקציב הקיים. שימו לב שגם פעילות גיבוש לצוות קטן יכולה לדרוש תקציב גבוה אם תרצו לשלב בה פעילויות עם אדרנלין גבוה.

 

חברת פלונטר מציעה מגוון רחב של פעילויות גיבוש לצוותים בכל ענפי המשק ובכל רמה ארגונית. לחברה פעילויות מותאמות למנהלים, לעובדי ייצור, לעובדי מכירות, לעובדים בענפים פיזיים או משרדיים ובהם גם לעובדים שלכם. סדנאות גיבוש לצוות בפלונטר מבוססות על עקרונות מקצועיים מעולם האסטרטגיה הארגונית והפסיכולוגיה ומשלבות בתוכן המון כיף, שמחה, אתגר וחוויה. לפרטים נוספים על הדרכים בהן יכולה פלונטר לסייע לכם באתגר של גיבוש צוות עובדים, צרו קשר עוד היום בטלפון 072-3944757.